Zlatý hattrick

29. prosince 2016 v 22:19 | Kirsten |  Ze životaNa molech od Vánoc tančí tisíce duší. Některé se pohupují ledabyle, jiné skotačí s životní vervou, ale všechny do jedné v rytmu vlastních fantazií, mají zavřené oči a mimořádně otevřená nitra, skrz než se dají pozorovat ty skutečné hodnoty, jež je činí šťastnými.

Paradoxně jsem si toho všimla v práci na dýškách, která se během těsného předvánočního období razantně zvýšila. Bylo to sice od každého zákazníka vděčné překvapení, ale EET a předvánoční stres (ještě ke všemu v nové práci) mi dal dost zabrat, a během jednoho jediného večera na konci pracovního dne jsem ze vteřiny na vteřinu změnila názor na Babišův extremizující systém, který jsem do té doby takříkajíc podporovala (ehm). Ale pro tentokrát půjde politika stranou, tohle je článek o něčem jiném...

Dodnes nevím, jestli to bylo mojí neobvykle báječnou náladou nebo lidmi, kteří se každý den hladoví motají v ulicích Anděla a chodí ke mně na jídlo. Velice často se přistihnu u toho, jak zírám na oblečení některých z nich, a leckolikrát se mi líbí natolik, že neodolám a zeptám se na značku. Nebo když přijde zákazník a utratí dva tisíce za sushi. Dva tisíce za sushi!

Vždycky se ptám:

"Proboha, vy budete mít ale párty, co?"

A odpovědi bývají různé:

- "Nene, tohle všechno sežeru úplně sám. Všecko. Takže jen jedny hůlky, prosím, " povídá syrovým tónem pán středního věku, přiloží kartu k terminálu a tváří se kamenně. Stroze poděkuje a krátce se na mě omluvně usměje, a odejde pryč.

- "No, ano...to víte. Taková menší párty, ehm, teda doufám, že pak bude párty," zahihňá se jiný brýlatý mladík v pruhovaném svetru s límečkem a podrbe se za ušima.

Jindy je ale Sushibox stvořený pro romantické nebo rodinné chvilky. A když jsou romantické, tak vždycky při zavázání rudé mašle přes matně černou krabici dostanu dobré dýško. Ty rodinné na mašli kašlou, zaplatí do koruny a obvykle manželka spěchá domů. A ptá se na to, jestli náhodou nemáme hůlky i pro děti, povídá "takové ty s tou gumičkou uprostřed, víte snad, co myslím".

Jednou se mi stal zvláštní okamžik, při kterém jsem zase na několik sekund utekla ze světa a probrala jsem se z něj až po pípnutí terminálu. Zadala jsem částku na 365 korun, a jen tak pro sebe nahlas zamumlala a podívala se na muže, který stál za pultem. ,,Nojo, tři sta šedesát pět korun, jako tři sta šedesát pět dní. Už to bude pomalu za námi.."

Jen vteřinu na mě koukal, krátce přikývnul a strčil si ruce do kapes u kalhot. Na okamžik zasněně zvedl hlavu a zopakoval totéž.

Nejen, že mi letos umřel Severus Snape, zvolili toho příšernýho žlutovlasýho kačera, kterýmu nevěřím ani manželku, již žádný normální návrhář nechce oblékat, a také se mi letos rozpadly všechny jistoty, které jsem měla na dosah, ale proklouzly mi mezi prsty...Moje první práce po maturitě v tisku skončila fiaskem a ještě ke všemu jsem bydlela měsíc s bábou, která hodila můj nájem do herních automatů, a bylo úplně jedno, jak moc jsem v tom pokoji chtěla bydlet. Moje závěrečná práce na střední škole byla někým záhadně dva dny před obhajobami roztrhaná a v ten samý den jsem zjistila, že jsem zbytečně vyhodila osm tisíc za přípravné kurzy na vysokou školu, protože jsem stejně úplně vypatlaná a totálně jsem projela oba testy. V létě mi došlo, jak moc si v rodinných vztazích navzájem ubližujeme, a jak moc spěchá, aby to konečně skončilo.

Jenže teď se blíží konec roku a je strašně důležité si už teď z něj odnést to nejvzácnější, co mě bude navždy hřát v srdci. Patří mezi ně upřímnost sama k sobě a ostatním, i když jsem se úplně za poslední měsíc zbláznila. Tohle byl závod Rally, doháněli mě mí vlastní démoni a mnohé z nich jsem ve zpětném zrcátku během šílené jízdy zahlédla poprvé. A během jediného mžiku jsem přišlápla brzdu až k podlaze a z lesa vyjela na dálnici, stále ohlížeje se zpět, zda mě znovu nedohoní.

Po pár dnech zmizeli.

A já si zničehonic na sluncem ozářené dálnici pustila hudbu a začala si zpívat. V práci jsem si dokola pouštěla do repráků Gorillaz, Machine Gun Kellyho a Parov Stellar. Ze dne na den jsem také předtím změnila bydlení a přistěhovala jsem se do vily, kde momentálně bydlím se třemi fajn spolubydlícími a dvě z nich jsou potrhlý blonďatý sprejerky, se kterými budu v příštím roce stylově značkovat svoje milované město a zároveň poznám jiný, komplexnější druh umění a společnosti, kterou nikdo z běžně žijících obyvatel nevidí. Nikdy jsem si předtím graffiti a tagů nevšímala, neviděla jsem souvislost. Stejně tak jako hudby, kterou jsem přestala objevovat, ani nevím proč, neměla jsem hlad. A kromě objevu několika zapamatováníhodných písniček jsem čirou náhodou objevila i neskonalou touhu po tom si složit nějakou vlastní. Jen tak pro srandu, a mimochodem počítám i s tím, že to může být příšernej propadák. Tak dlouho jsem zase nepsala, až jsem nalezla jistou úlevu od dlouhých nicneříkajících souvětí, když se dá život vyjádřit i několika málo metaforami.

A stále mimochodem sháním číslo do pekla, abych si za svá rozhodnutí zajistila teploučký rudý pokoj, kde mě budou do konce mých dní šikanovat všichni démoni a lidé, kterým jsem tak bezostyšně ujela. Možná proto mám teď v plánu přečíst oba zákony i satanskou bibli, abych věděla, na co se případně připravit.

Jak už jsem psala v jednom ze svých posledních statusů, tkví v něm moje mantra, a šeptám si stále dokola:

Miluju každou bolest
a každou radost
tak silně, že vášeň je pro mě slabý slovo.
Strast
Brka a chlast...

...a odteď už jen psaní.

No chcete vědět, jak moc jsem se zbláznila, nebo ne?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ch. Ch. | 29. prosince 2016 v 22:30 | Reagovat

Jsi pořád s Nealem?

2 G. G. | 29. prosince 2016 v 22:51 | Reagovat

<3

3 sarushef sarushef | Web | 30. prosince 2016 v 14:24 | Reagovat

Zrovna včera si říkám, že by ta Kirsten  mohla už konečně něco napsat, a je to tady! ♥

4 Classic430 Classic430 | 30. prosince 2016 v 23:46 | Reagovat

Super clanek :P

5 Norhing Norhing | 3. ledna 2017 v 20:50 | Reagovat

A kdo neni blazen?:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama